Czym nie jest ellaOne®

NIE jest to metoda antykoncepcji do regularnego stosowania1

Pigułka ellaOne® nie powinna być stosowana jako stała/regularna metoda antykoncepcji1. Antykoncepcja awaryjna to dodatkowa metoda zapobiegająca ciąży i należy stosować ją wyłącznie okazjonalnie1.

NIE ZAPEWNIA antykoncepcji przy kolejnych stosunkach płciowych1

Jeśli ponownie uprawiałaś seks bez zabezpieczenia po zażyciu ellaOne®, pigułka nie zapobiegnie zajściu w ciążę. Powinnaś stosować metodę mechaniczną, np. prezerwatywę, podczas każdego stosunku aż do kolejnego okresu. Jeśli obecnie zażywasz pigułki antykoncepcyjne, postępuj tak jak dotychczas, rozpoczynając w dniu po zażyciu pigułki ellaOne®. Pamiętaj o prezerwatywach podczas każdego stosunku aż do kolejnego okresu.

NIE JEST WYKORZYSTYWANA do spowodowania aborcji 2

Działanie pigułki ellaOne® polega na opóźnieniu uwolnienia komórki jajowej1. Jeśli jesteś w ciąży, na antykoncepcję awaryjną jest już za późno, ponieważ jej zadanie to zapobiegać ciąży. Nie powinnaś więc zażywać ellaOne®, jeśli jesteś już w ciąży.

ellaOne® nie ma wpływu na płodność3

Jeśli chcesz uprawiać seks po zażyciu pigułki ellaOne®, do kolejnego okresu stosuj mechaniczną metodę antykoncepcji3. Jest to o tyle istotne, że płodność może powrócić bardzo szybko.